Szczeniaki westie

Mamy szczeniaki!

Obecnie dostępna jest suczka ze skojarzenia: Iron Lady Pan Cogito (Margotka) x The Dashing Devil’s Trouble in Town (Rambo).

Vivienne Pan Cogito, ur. 08.09.2023, gotowa do odbioru.

Dostępne są jeszcze suczki ze skojarzenia: Atomic Blonde Pan Cogito (Atomika) x The Dashing Devil’s Trouble in Town (Rambo), urodzone 4.10,2023 (do odbioru na początku grudnia)

Zasady zakupu szczeniaka westie

Zachęcam do wcześniejszej wizyty w hodowli. Pozwoli to poznać się, a przyszły opiekun będzie mógł upewnić się, czy westie rzeczywiście jest odpowiednim psem.

Nowi opiekunowie mogą liczyć na pomoc oraz porady przy odbiorze szczeniaka i w przyszłości. Pracuję jako zoopsycholog/ behawiorysta i prowadzę szkołę dla psów, więc jestem w stanie profesjonalnie doradzać nabywcom szczeniąt.

Zależy mi na podtrzymywaniu kontaktu oraz otrzymywaniu informacji na temat rozwoju, wyglądu oraz stanu zdrowia psów.

Po decyzji o zakupie szczeniaka, gdy szczeniaki się już urodzą, pobieram zadatek w wysokości 1000 zł. Zadatek gwarantuje rezerwację szczeniaka.

Zanim kupisz szczeniaka, odpowiedz sobie na kilka pytań.

Planujesz psa? Przygotuj się na kłaki.

west highland white terrier szczeniaki
Wania ze szczeniakiem

Jak dbamy o szczeniaki w hodowli?

Szczeniaki opuszczają hodowlę w wieku 8-9 tygodni. Do tego czasu przeszły zabiegi, które mają zapewnić im zdrowie w nowych domach i dobry start w przyszłość.

Przykładam wagę do dobrej socjalizacji. Szceniaki wychowują się w środowisku pełnym ciekawych bodźców, w towarzystwie innych psów. Dzięki temu są odważne i ciekawe świata. Potrafią także komunikować się z innymi psami i znają zasady psiego savior-vivru.

Dbałość o zdrowie szczeniaka westie to budowanie jego zdrowej przyszłości. Szczeniaki w hodowli są pod stałą opieką weterynarza (będącego także doświadczonym hodowcą). Przeprowadzane zabiegi zgodne są z ogólnie przyjętym protokołem dbałości o szczeniaki.

Odrobaczenie. Szczeniaki odrobaczane są 3 razy, różnymi preparatami aby skutecznie pozbyć się pasożytów, które mogą być przekazane przez matkę.

Szczepienie– Szczeniaki westie szczepimy w wieku ok. 7 tygodni, szczepionką rekomendowaną przez weterynarza. Po odbyciu tygodniowej kwarantanny maluchy mogą jechać do nowych domów. Nowy opiekun powinien kontynuować protokół szczepień zgodnie z zaleceniami weterynarza, aby zapewnić szczeniakowi pełną odporność.

Chipy– szczeniaki westie są oznaczone za pomocą chipów spełniających międzynarodowe standardy jakości.

Szczeniaki westie

Dokumenty, z jakimi szczeniak westie opuszcza hodowlę

Opuszczając hodowlę szczeniaki wyposażone są w następujące dokumenty:

Książeczka zdrowia.

Odnotowane są w niej zabiegi (szczepienia, odrobaczenia), jakim do tej pory poddany był szczeniak. Jest to informacja dla opiekuna oraz weterynarza prowadzącego w przyszłości psa, jak planować kalendarz dalszych szczepień.

Metryka Związku Kynologicznego w Polsce.

Hodowla psów rasowych należy do ZKwP, więc szczeniaki westie wyposażone są w metryki tej organizacji. Metryka potwierdza pochodzenie szczeniąt i umożliwia wyrobienie czteropokoleniowego rodowodu. Związek Kynologiczny w Polsce to jedyna polska organizacja kynologiczna należąca do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI). Rodowody tej organizacji uznawane są na całym świecie, umożliwiają udział w wystawach oraz potwierdzają pochodzenie psa.

Dlaczego pies rasowy tylko z ZKwP?

Umowa sprzedaży.

Stanowi ona potwierdzenie przekazania psa. Przede wszystkim celem umowy jest zabezpieczneie interesu psa i jego bezpiecznej przyszłości. Umowa zawiera zapis o zakazie rozmnażania w tzw. „pseudohodowlach”; prawo hodowcy do pierwokupu psa lub przyjęcia w przypadku trudnej sytuacji życiowej dotychczasowych opiekunów.

Z uwagi na dobro psów, nie sprzedaję szczeniąt do hodowli. Umowa zawiera kary umowne za wykorzystanie psa do hodowli poza ZKwP.

Wyprawka dla szczeniaka

Wyprawka dla szczeniaka westie

Wyprawka nie jest „gratisem” dodawanym do psa, ale ma pomóc szczeniakowi w zdrowym i bezpiecznym przejściu do nowego domu. Wyprawka zawiera:

Zapas karmy na kilka dni. Nagła zmiana sposobu odżywiania może spowodować u szczeniaka problemy żołądkowe, więc szczeniak opuszcza hodowlę wraz z karmą, którą jadł do tej pory.

Smycz i obroża– aby szczeniak westie mógł być bezpiecznie wyprowadzany na spacer podczas podróży do domu i później.

Zabawka lub kocyk, na których jest zapach matki i rodzeństwa. Istnieje przekonanie, że pachnące domem przedmioty pozwalają szczeniakowi łatwiej radzić sobie z rozłąką i zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa.

Szampon– w wyprawce znajduje się próbka szamponu, którego używamy w hodowli. Wystarczy na kilka pierwszych myć. Nowi właściciele nie muszą się denerwować, jeśli westie się wybrudzi ani w popłochu poszukiwać odpowiedniego szamponu.

Grzebień lub szczotka– dobrze narzędzia to podstawa właściwej pielęgności o szatę. Ponieważ wybór jest olbrzymi, a nowi opiekunowie nie zawsze wiedzą, co kupić, w wyprawce są podstawowe narzędzia: szczotka lub grzebień. Dobre jakościowo i sprawdzone, posłużą długo.

Kilka podkładów higienicznych– opuszczające hodowlę szczeniaki (zazwyczaj w wieku 9 tygodni) nie do końca potrafią kontrolować potrzeby fizjologiczne. W hodowli uczone są załatwiania się na matach i podkładach. Zanim nauczą się w pełni kontrolować potrzeby i załatwiać na dworze- mogą załatwiać się w domu. Aby nie brudziły wszędzie, dobrze jest ułożyć jednorazowe podkłady w domu.

Wkładam wiele pracy i serca w wychowanie szczeniąt więc zależy mi, aby trafiły na cudownych, kochających i odpowiedzialnych opiekunów. Przed podjęciem decyzji o zakupie szczeniaka zastanów się, czy westie jest psem dla Ciebie.

west highland white terrier szczeniaki
Ważenie szczeniaków, aby śledzić ich rozwój

Szczeniaki westie z poprzednich miotów

Aby umilić Wam oczekiwanie na nowy miot, wstawiam kilka filmów szczeniaków z ostatniego miotu i zapraszam na nasz kanał „Pan Cogito Westies” na Youtube.

Szczeniaki westie w wieku 5 tygodni

Szczeniaki west highland white terrier. 5 tygodni. Zabawy w kojcu

Szczeniaki w wieku 8 tygodniu. Bawią się na śniegu, poznają świat i rozrabiają.

Szczeniaki west highland white terrier w wieku 8 tygodni

Szczeniaki westie w hodowli Pan Cogito. Historia

Wprawdzie mam westie od 2009 roku, a hoduję od 2011. Do tej pory na świat przyszły 3 mioty.

2011– Miot W- Sara Zameczek nad Nidą x Alborada Garimpeiro.

2017– Miot A- Gorwin Libusza x Go for Gold Agidor.

2018– Miot A’- Gorwin Libusza x Showman from Superbia.

2019– Miot V, Gorwin Libusza x Vision of Vertragus

2020– Miot M, Atomic Blonde Pan Cogito x Mechta Nataly Next Step

Miot H, Gorwin Libusza x Bocans Bohemian Rhapsody

2021– Miot I, Atomic Blonde Pan Cogito x Bogarhazi Innocent Love

Miot F- Gorwin Libusza x The Dashing Devil’s Trouble in Town

Miot R, Vampirella Pan Cogito x The Dashing Devil’s Trouble in Town

2022 Miot R, Atomic Blonde Pan Cogito x The Dashing Devil’s Trouble in Town

Miot R, Vampirella Pan Cogito x The Dashing Devil’s Trouble in Town

2023 Miot S, Haloween Pumpkin Pie Pan Cogito x The Dashing Devil’s Trouble in Town

Miot V, Iron Lady Pan Cogito x The Dashing Devil’s Trouble in Town